It's your time to shine
דף ראשי » מגזין השמת בכירים » בוחרים את הבכירים
left right
close

בוחרים את הבכירים

מאחורי הקלעים של תחום השמת הבכירים, ישראל 2016

עושר ההזדמנויות בשוק המקומי והעולמי חושף את הדרג הניהולי הבכיר ליותר אפשרויות בחירה, וגם הארגונים המגייסים מוצפים במידע והצעות מכל עבר. דווקא כעת, תפקידם של יועצי ההשמה המקצועיים חיוני מאי פעם

 

מבט מקרוב על שוק הבכירים מגלה תנודות קבועות של מקצוענים עם קבלות, המחפשים לעצמם אתגרים חדשים לבטא בהם את כישוריהם ואת ניסיונם. מנגד, בשוק הישראלי הגדל והולך, שמפלס את דרכו בהצלחה אל השווקים הבינלאומיים, נדרשים עוד ועוד בכירים בעלי ניסיון שישתלבו בתפקידי מפתח בארגונים שונים – מנכ"לים ומנהלי פיננסים, מומחים לשיווק ומשפטנים, מתכנתים, אנשי לוגיסטיקה ומנהלי HR. לבעלי הצלחה מוכחת, יש תמיד יתרון.

 

כשהיצע הבכירים מבקש שדרוג, ועולה הביקוש להון אנושי מוכשר, נדמה שהשידוך הוא רק עניין של זמן, או מזל. ובכן, לא בדיוק. אמנם נטוורקינג וקשרים אישיים – במיוחד בעמדות הבכירות – הם לפעמים הנכסים העיקריים אצל כל אחד מהצדדים, ולא פעם מינויים בדרגים הגבוהים ביותר נסגרים על בסיס היכרות אישית עוד בטרם נודע דבר המשרה הפנויה (כי "שירתנו באותה יחידה", למשל); ואמנם גם הרשתות החברתיות תורמות את שלהן ומוצפות במידע על כישרונות פנויים או ארגונים שמחפשים, במיוחד אלה המיועדות לדרגים הבכירים בלבד. ועדיין, מקומו של הגורם המקצועי בהשמת בכירים לא נפקד – ונדמה שעושר האפשרויות וההצפה רק הופכים אותו לרלוונטי מאי פעם.

 

שכן תהליך גיוס והשמת בכירים דורש הרבה יותר ממזל: איתור איש-המפתח הנכון מתוך קבוצה מצומצמת של בעלי ניסיון מקצועי עשיר ורקע ניהולי מוכח הוא תהליך מורכב ומרובה שלבים, שבו לוקחים חלק יועצים-מומחים לצד מנגנוני השמה מגוונים; אחרי הכל, מדובר בתפקיד המתווה את דרכה של החברה, ויש לו השפעה מכרעת על הצלחתה.

 

 

השמת בכירים – איך זה עובד?

  • כל תהליך השמה נפתח באפיון הארגון הקולט ובהבנת צרכיו הייחודיים ודרישותיו המדויקות. יועצי ההשמה מקפידים להכיר לעומק את תחום עיסוקו, עובדיו ומנהליו, התרבות הארגונית וההעדפות לגבי מנהליו הבכירים.
  • נדרשת הלימה מלאה בין תכונות המועמד וכישוריו לבין מכלול הדרישות, הכישורים והניסיון הניהולי הדרושים לארגון הקולט. חברת השמה מקצועית תשכיל להכיר מקרוב ולפרטי פרטים את המועמד, לרבות השכלה, ניסיון, כישורים ניהוליים, שאיפות אישיות, ציפיות שכר ועוד.
  • רק לאחר היכרות הצרכים יחל תהליך האיתור – תחילה בתוך מאגר הבכירים העומד לרשות החברה, ובהמשך באמצעות רשת קשרים עניפה הפרוסה בכל אתר רלוונטי.
  • כשעוסקים בהשמת בכירים נודעת חשיבות יתרה לדיסקרטיות. שמירה על פרטיותם של שני הצדדים – הן הבכיר והן הארגון – קריטית להצלחת התהליך.

 

 

חברות השמה מקצועיות משופעות לא רק בידע מצטבר וניסיון נרכש, אלא גם ביכולת לאמץ טכנולוגיות חדישות ולעשות שימוש בנתונים רלוונטיים המתעדכנים תדיר – על אודות מגמות, שכר ותנודות בשוק התעסוקה. אם איתור מועמד למשרה בכירה כמוהו כחיפוש מחט בערימת שחת – אפשר לומר שיועצי  ההשמה מצוידים במכשירי הראייה המשוכללים ביותר.

 

 

אצלנו ב-Manpower-ישראל תמצאו מערך מקצועי מקיף המספק שירותי השמה חכמים ויעילים לבכירים. בואו להיעזר בניסיון שלנו כדי למצוא את המנהל או התפקיד המתאים לכם ביותר.

 

 

 

קבוצת מנפאור

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, שלחו קורות חיים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.