לתוכן בנושא משבר הקורונה ושוק התעסוקה הקליקו >>

It's your time to shine
דף ראשי » מגזין השמת בכירים » ממליצים בחום
left right
close

ממליצים בחום

המעסיק שלכם לעתיד תמיד ישמח לדעת מה חשב עליכם המעסיק לשעבר. 10 המלצות שכדאי לזכור

אחד הכלים החשובים המשמשים בידי רכזי גיוס ומנהלים בתהליך ההחלטה לגבי קבלתכם לעבודה הוא קבלת המלצות ממעסיקים לשעבר. זהו על פי רוב השלב האחרון בתהליך המיון, והוא מאפשר למגייסים לאשש את הרושם שיצרתם אצלם. רגע לפני השלב שבו שומע המנהל שלכם לעתיד מה חושבים עליכם המנהלים שלכם לשעבר, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שכדאי לקחת לדרך.

 

  1. בחרו בקפידה את הממליצים שלכם, ודאגו שיהיה לפחות ממליץ אחד מכל ארגון שבו עבדתם (לפחות משני מקומות העבודה האחרונים).

 

  1. העדיפו תמיד שהמנהל הישיר שהיה לכם יהיה הממליץ. אם זה בלתי אפשרי, הפנו את מנהלו של המנהל (בהנחה שהכיר אתכם), או קולגה של המנהל שאיתו היו לכם יחסי עבודה משמעותיים.

 

  1. עדכנו את הממליץ המיועד שמסרתם את שמו. הימנעו ממצב שבו המעסיק-לעתיד מתקשר אליו במפתיע והוא אינו זוכר אתכם.

 

  1. בדקו שהממליץ הפוטנציאלי מוכן להמליץ עליכם.

 

  1. הכינו את הקרקע בשיחות משוב, כדי שתדעו מראש מה הממליצים יספרו עליכם.

 

  1. זכרו שאם פוטרתם בעקבות התייעלות וקיצוץ בכוח אדם – קל יחסית לבקש המלצה.

 

  1. אם פוטרתם בשל ביצועים – השתדלו שלא לבקש מהמנהל שפיטר אתכם המלצה. במקרה כזה, רצוי לנסות ולמצוא ממליץ אחר מהארגון, או לחלופין ממליץ מארגון אחר.

 

  1. אם עבדתם עם לקוחות חיצוניים (בתפקידי מכירות או בתפקידי שירות שונים) תוכלו לבקש גם מהם לשמש כממליצים. יש להניח שהמעסיק החדש שלכם יהיה סקרן לשמוע מה חושבים עליכם לקוחות העבר שלכם.

 

  1. השתדלו לשמור על קשר עם מי שאתם רושמים כממליץ (גם אם עברו חמש שנים מאז שעזבתם). שמירה על קשר תסייע בבניית רשת חברתית, ויכולה כמובן לתרום, במידת הצורך, בתהליך חיפוש העבודה.

 

  1. מכתב המלצה – קחו בחשבון שבעבור רבים מן המנהלים ניסוח מכתב המלצה הוא נטל. לכן, במקרה שאתם מתבקשים להביא אתכם מכתב המלצה, תוכלו להקל על הממליץ בכך שתעבירו לאישורו מכתב שתנסחו בעצמכם בהתאם לנקודות שהייתם מעוניינים להדגיש. אם אינכם חשים בנוח לעשות זאת, תוכלו תמיד להציע זאת כרעיון. במכתב המלצה רצוי לכלול את התפקיד/ים שביצעתם בארגון, תקופת עבודתכם, פירוט הנושאים שבהם עסקתם והמיומנויות שנדרשתם להפעיל, במה הצטיינתם בהשוואה לשאר העובדים – וכמובן מדוע ממליצים עליכם.

 

סיכומו של עניין, לעולם אינכם יכולים לדעת באיזה שלב בחיים תזדקקו למנהלים שלכם מן העבר. לכן, עזיבת מקום העבודה, בין אם היא נעשית ביוזמתכם ובין אם פיטרו אתכם, תמיד כדאי שתיעשה ברוח טובה ולא בטריקת דלת. אם תקפידו להיפרד בידידות, בבוא העת יהיה מי שיזכור לכם את חסד השנים היפות.

 

קבוצת מנפאור

אל תעבדו בלחפש עבודה

שלחו קורות חיים ואם אין, השאירו פרטים
ואנחנו כבר ניקח את זה מכאן

* שדות חובה

תודה!

הפרטים התקבלו בהצלחה.
אנחנו כבר מחפשים את העבודה הבאה שלך
ונעדכן אותך בהקדם.